מיתוג עסקי

מיתוג עסקי

מיתוג עסקי  – הצעד הראשון להצלחה

מטרתו של תהליך מיתוג אתרי אינטרנט הינו לאפיין את הדי. אן. איי של העסק (אין זה משנה אם זה אתר מסחרי ענק או בלוג אישי), להתמקד בחזקות של העסק, ולהפוך את האתר למושך וענייני. לכן, עיצוב ובניית אתרים ממותגים היא כלי שיווקי חשוב מאין כמוהו, הנועד להבטיח בולטות ונוכחות משמעותית בתחרות הווירטואלית והפיזית הקיימת בכל תחום. מיתוג עסקי הנעשה בצורה חכמה, ע"י חברה בניית אתרים מובילה, מסייע לבית העסק לשמר את הלקוחות הקיימים וכמובן להשיג לקוחות חדשים. מצד אחד המיתוג פונה לרגש של הלקוח, מעורר אסוציאציות  ומסייע לו בבחירת מוצרים כאשר הוא מתלבט. לפיכך, תכונות המותג והערך של המוצר חייב להיתפס כחיובי וכערכי בעיני הלקוח. המרת הרעיונות של מותג עסקי לאתר אינטרנט, היא תהליך מורכב שדורש מקצוענות. והוא כולל בתוכו בין השאר: מחקר מתחרים בשוק, עיצוב לוגו, בחירת שפה עיצובית וטקסטואלית, גיבוש מסרים ובידול, בחירת שם לאתר, בחירת מילות מפתח לקידום האתר ועוד. המיתוג והנראות שלכם חייבים להיות אחידים ולכן כדאי שתדבר בשפה שלכם בכל מקום כמו: עיצוב לרשתות חברתיות, ניירות מכתבים של העסק, מצגות, ניוזלטר, כרטיסי ביקור וכו'.

הנה מס' טיפים שיעזרו לכם למתג את העסק שלכם:

  • בחירת צבעים - אתם יודעים למה צבע הלוח בבית הספר הוא ירוק? כי ירוק הוא צבע מרגיע. עכשיו תתרגמו את זה למסר שאתם רוצים להעביר. הצבעים משפיעים באופן ישיר על רגשות הגולשים ומעבירים מסרים שלא ניתן להעביר אותם באמצעות תוכן כתוב, ולכן חשוב לבחור את הצבעים המתאימים לכם.
  • מי אני? מה אני? - האם אתם מסוגלים להגדיר את העסק שלכם במשפט אחד? ואם כן האם המשפט הזה באמת מייצג את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר. האם הלקוחות שלכם מגדירים את עצמם באמצעות המותג שלכם. ומה הם מרגישים כאשר הם גולשים באתרכם. ניתוח מעמיק של כל אלו יעזרו לכם רבות בבניית מיתוג חיובי וחזק.
  • מסר אחיד –  הקפידו על עקביות בתצורה ובתצוגת האתר שלכם, אל תבחנו את הגולשים שלכם, עצבו את האתר כך שיהיה פשוט ונקי. חשוב מאוד לשמור על עקביות בכל ערוצי התקשורת שלכם.
  • חווית משתמש – מדוע שהלקוח/גולש ייבחר דווקא בכם? ומהו הערך המוסף שהמותג שלכם נותן לו? הסבירו לגולשים באופן , מה אתם נותנים להם, היו תועלתנים ו"היכנסו" לראש של הגולשים. לכן חשוב ביותר להקפיד גם על עיצוב רספונסיבי המותאם למכשירים חכמים, הרי אתם לא רוצים שהלקוח לכם לא יבקר באתר שלכם רק בגלל שהוא לא מותאם לסלולר.
  • אל תהיו כמו כולם – נכון שזה לא קל להמציא את עצמכם מחדש, אבל כפי שציינו בתחילת המאמר, זו הדרך הטובה ביותר למשוך את הגולשים אליכם ולהיות בלתי נשכחים.
לסיכום, יישום עיקרי דברים אלו יעזרו לכם בסופו של דבר להשיג דימוי חיובי שייחקק בתודעת הגולשים ויסייעו לכם בהצלחת העסק.