בניית אתרים באינטרנט

בניית אתרים באינטרנט

בניית אתרים באינטרנט – איזה אתר תרצו?

האינטרנט מאפשר לנו מגוון דרכים להציג את מרכולתנו בין עם זה בדרך העיקרית שהיא כמובן  אתר הייחודי לעסק שלנו, או למשל ע"י פרופיל פייסבוק, גוגל פלוס, טוויטר, בלוגים, דפי נחיתה, פורטלים כאלו ואחרים וכו'. אחד הדברים המהותיים ביותר בתהליך בניית אתרים באינטרנט, הוא להגדיר מראש את מטרת האתר ולהבין מה מצפים שהוא ישיג. באופן כללי ישנם שני סוגים עיקריים של סוגי אתרים והם: א. אתר תדמית -  אתר שמטרתו להציג את הפרופיל העסקי שלכם, ובו תוכן שמתאר את מטרת העסק וכו'. ב. אתר מכירה – שבו ניתן  און ליין לרכוש מוצרים/שירותים מכל סוג שהוא.

אז איזה אתר תרצו?

דפי נחיתה ומיניסייטים (אתרים קטנים)

דף נחיתה הינו למעשה עמוד מכירה המציג מוצר או שירות. מטרת דף זה היא הנעה מידית לפעולה כגון: יצירת קשר, מילוי פרטים, ביצוע רכישה וכד'. דף נחיתה חייב להיות מעוצב בצורה ברורה מדויקת, שיווקי ומושך, לא עמוס מידי מבחינה טקסטואליים ועם צבעים נוחים לעין. דף נחיתה שלא מניע גולשים לפעולה ולא מביא לידים ומכירות, הוא דף שאינו מעוצב כמו שצריך. מיניסייט הוא "אחיו הגדול של דף הנחיתה והוא מורכב מעמוד אחד עד חמישה עמודים. מטרתו היא  להציג לגולשים מידע שיווקי אודות מוצר חדש ובולט, מבצעים מיוחדים וכו'. גם כאן העיצוב חייב להיות חכם ומניע לפעולה וכל עמוד חייב ממוקד. רצוי שהמיניסייט יהיה ניתן להגיע לאתר הראשי ושיוצג בו מידע רלבנטי אודות החברה.

אתרי תדמית ותוכן

אתר תדמית הוא אתר המציג את שירותי החברה, האופי העסקי שלה, את הניסיון שלה בשוק וכו'. מטרת האתר הינה  מיתוג עסק, שיווק לעסק וגיוס לקוחות חדשים. לרוב אתרי תדמית מכילים כמות קטנה של דפים. עיצוב גרפי המשדר "ביזנס" ויוקרה יעשה את ההבדל ביו אתר תדמית רגיל לאתר תדמית שימשוך גולשים.   אתרי תוכן הינם אתרים מקצועיים בתחום מסוים ומטרתם להציג מידע רב בנושא אחד או נושאים רבים. אתרים אלו מכילים הרבה דפים והם מחזקים את המותג מבחינה שיווקית וממצבים את העסק כמומחה ובעל דעה. לתוכן ישנה חשיבות רבה בתחום בניית אתרים באינטרנט ובפרט בכל הקשור קידום אתרים וחשוב שהתוכן באתרים אלו יהיה איכותי, מקורי וייחודי.

אתרי חנות

אתרי חנות מאפשרים  לכל עסק למכור מוצר פיזי או שירות וניתן לנהל באמצעותה מסחר ללא צורך בעובדים או בחנות פיזית. חשוב ביותר שהחנות הווירטואלית תהיה קלה ונוחה לשימוש הגולשים, שתהיה שיווקית ומניעה לפעולה (מבצעים, הנחות וכו'), שמנגנון הסליקה יהיה מאובטח, ושהחנות תשדר אמינות על ידי מתן אפשרות ליצירת קשר בכל הערוצים המקובלים.

וכרו כי השלב הראשון בתהליך בניית אתרים באינטרנט, הוא להבין קודם כל איזה סוג אתר אתם רוצים לבנות. בכל מקרה, הקפידו על עיצוב לוגו, התאמת הצבעים והתוכן ומסק שיווקי חזק שימשוך גולשים.